تبلیغات
حسابداری ، مذهبی ، سیاسی ، فراماسونری ، هنر و ... - بازگردانی ایمیل ارسال شده

حسابداری ، مذهبی ، سیاسی ، فراماسونری ، هنر و ...
 
«اِنّا نَحنُ نَزَّلنَا الذِّکرَ وَ اِنّا لَهُ لَحافِظون» قرآن کریم سوره حجر آیه 9
نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 10 اسفند 1390 توسط محمد درزیان خشکرودی

زمان هیچ‌گاه به عقب بازنخواهد گشت. این جمله زمانی كاملا درك می‌شود كه كاری انجام شده باشد كه نباید انجام می‌شد! به‌عنوان مثال فرض كنید در یك ایمیل تا توانسته‌اید پشت سر یكی از دوستانتان غیبت كرده‌اید و قصد داشتید این ایمیل را برای یكی دیگر از دوستانتان ارسال كنید، اما به اشتباه ایمیل را به همان دوستی ارسال می‌كنید كه در متن ایمیل دوستی را در حقش تمام كرده‌اید!

شاید مواردی از این قبیل برای خیلی از شماها پیش آمده باشد. در چنین مواقعی هیچ راه چاره‌ای وجود ندارد جز این كه خودتان را به بی‌خیالی بزنید یا با كلی شرمندگی (كه مطمئنا نتیجه نخواهد داد) از طرف مقابل معذرت بخواهید! البته این مثال را فقط جهت نشان دادن حساسیت موضوع بیان كردیم، اما موارد مشابهی همچون ارسال ایمیل یك شركت به شركت دیگر، ارسال نامه محرمانه به مخاطبان متفرقه و... برخی دیگر از این موارد هستند. سرویس‌های ایمیل همچون یاهو، هات‌میل و... پس از ارسال ایمیل هیچ گزینه‌ای را برای جلوگیری از ارسال به‌عنوان فرصتی دوباره برای تصمیم‌گیری در اختیار شما قرار نمی‌دهند و به‌محض دریافت دستور ارسال از طرف شما، ایمیل را ارسال می‌كنند، اما كاربران جی‌میل می‌توانند با فعال‌سازی قابلیت Undo مدت زمان كوتاهی را برای تصمیم‌گیری مجدد و انصراف از ارسال ایمیل در اختیار بگیرند.
چنانچه می‌خواهید این قابلیت را به جی‌میل خود اضافه كنید و این فرصت را داشته باشید تا ارسال ایمیل‌های اشتباهی را لغو كنید، ‌باید به روش زیر عمل كنید:

1- ابتدا وارد محیط كاربری خود در جی‌میل شوید.

2- از بخش بالا- سمت راست روی آیكونی كه به شكل چرخ‌دنده است كلیك كرده و از منوی به‌نمایش درآمده روی گزینه Mail Settings كلیك كنید.

3- به تب Labs مراجعه كنید.

4- از میان امكانات موجود، قابلیت Undo Send را پیدا كرده و روی گزینه Enable در مقابل آن كلیك كنید.

5- با انتخاب گزینه Save Changes تغییرات را ذخیره كنید.

6- اكنون قابلیت انصراف از ارسال ایمیل برای شما فعال شده است، اما برای مشخص كردن فرصت اختصاص یافته جهت انصراف باید مراحل زیر را ادامه دهید.

7- مجددا به بخش Mail Settings مراجعه كنید.

8- تب General را انتخاب كرده و در بخش Undo Send، یكی از زمان‌های 30، 20، 10، 5 ثانیه را به‌دلخواه خود انتخاب كنید.

9- از این پس هرگاه ایمیلی را ارسال كنید در كنار نمایش پیام ارسال موفقیت‌آمیز ایمیل یك گزینه با عنوان Undo نیز تا مدت زمان مشخص شده در مرحله 8 را مشاهده می‌كنید كه با كلیك روی آن عملیات ارسال ایمیل لغو می‌شود.

طبقه بندی: کامپیوتر، 
برچسب ها: جیمیل، ایمیل، Gmail، email، بازگشت، Undo، ایمیل ارسال شده، بازگردانی، بازگردانی ایمیل ارسال شده،  


persian gulf

تبادل لینک

خرید بک لینک